A je to tady! Co na to říkáte pane senátore z TOP09

20.07.2022

A je to tady!

Co na to říkáte pane senátore Tomáši Czernine (TOP09) že si Váš kolega Válek (TOP09) nechal sebrat z rozpočtu 14 miliard korun! Změnu ještě musí potvrdit Senát. 

 Budete o tom hlasovat, jak se zachováte? 

 Budete hlasovat pro nebo proti?

O co jde? Sněmovna rozhodla o snížení letošních plateb státu zdravotním pojišťovnám o 14 miliard korun. Jde o platby státu pojišťovnám za státní pojištěnce, tedy za důchodce, děti, student, matky na mateřské, nezaměstnané a za uprchlíky z Ukrajiny. Jen připomínám že je inflace už 17% a vzhledem k tomu že ji vláda neřeší letí stále nahoru!

Takže začneme pojišťovny zadlužovat. Opravdu super plán! To byl krok číslo jedna a jaké budou další?

Zavedou se poplatky a základní zdravotní síť bude snaha zprivatizovat? Prostě se pojede přesně modelu devadesátých let. Takže až budeme u doktora platit i za to že nám řekne dobrý den nedivte se ... a asi tušíte na koho se obrátit. Na naši slavnou TOP09. Podle mého je snad hlavním úkolem těchto politiků a úředníků vytvářet a vymýšlet stále nové a nové problémy. To jinak už není možné. Pak se před vás postaví na náměstí a s klidnou tváří budou předstírat že problémy řeší. Nejdůležitější je udržet občany v iluzi, že pro ně dělají něco užitečného. 

Ne nedělají a tohle bude podle mého opravdu velký problém!