A ten náš bankovní úředník Síkela se tak snažil.

13.07.2022

A ten náš bankovní úředník Síkela se tak snažil. Proč ten je ministr průmyslu to nechápu dodnes. 

To je jednotka NESCHOPNOSTI! 

Omlouvám se, ale je to tak.Majitel skupiny Brano Group a bývalý poslanec za hnutí ANO Pavel Juříček oznámil ambiciózní plán na dovoz zemního plynu do České republiky. V první fázi by se mělo jednat o dvě miliardy kubíků, tedy přibližně třetinu naší průměrné roční spotřeby. A pozor - pětkrát levněji, než je na trhu! 

Nepodepisuje bezcenná lejstra ... prostě jedná ... maká! Ale to ve vládě nechápou. Ti si budou honit triko na tiskovkách ale skutek utek. 

Pokud by sehnal potřebné financování, (které doufám sežene) objem dovezeného plynu by pokryl průměrnou roční spotřebu České republiky. Prostě řešil zabezpečení pro sebe a svou firmu, to vyřešil a jde řešit ostatní! 

Tak schválně zapojí se do toho stát ... nebo raději vloží dalších 75 miliard do skupiny ČEZ aby ten je poslal na burzu do Lipska? Co myslíte? 

V úvodu zmíněné dvě miliardy kubíků jsou podle Pavla "hotová věc", u dalších pěti mluví o padesátiprocentní šanci, že se jejich dovoz podaří uskutečnit. Tak co pomůžou mu? Když se stát motá v kruhu je úžasné vidět iniciativu podnikatele který se umí postarat nejen sebe o své podniky ale i o své lidi. On totiž chápe lépe, než ti nahoře ... že bez nich není NIC. Pavla znám je to člověk který když se do něčeho pustí tak nepřestane, dokud to nevyjde. Rve se jak lev! 

Teda ale jestli se mu tohle povede a vyjde to ... tak doufám, že mu ten bankovní úředník alespoň poděkuje, a že mu dá nějaký metál! A u mě má ten chlapík láhev dobrého červeného! Držme mu palce. Jde o nás o všechny. 

A opakuji ... pětkrát levněji, než je na trhu! 

Zde je o tom článek: https://1url.cz/Srwtz