Krizové situace řeším celý svůj pracovní život.

19.07.2022

Krizové situace řeším celý svůj pracovní život. 

Manažerské posty jsem definitivně opustil před pěti lety. V poslední době sleduji ... kam se řítí naše země bez jakéhokoli řízení. Proto jsem přijal výzvu a rozhodl se kandidovat do senátu ve volebním obvodu 37 - Jičín. 

 Koho chci v senátu zastupovat? 

"V horní komoře Parlamentu chci zastupovat občany z Jičína a severní části Nymburka, Lysé nad Labem, Milovic, Lázní Bělohrad, Hořic a spousty dalších krásných obcí kraje, kde žiju a znám tady spoustu lidí. Vláda Petra Fialy potřebuje kvalitní oponenturu. Nezaslouží si žádné zvláštní zacházení, protože jedině tvrdá a věcná kritika snižuje riziko, že bude dál selhávat. Což se teď bohužel děje. Pětikoalice má většinu ve sněmovně i v senátu. Nezvládá uprchlickou krizi, nedokáže řešit korupční aféry, do kterých jsou zapojeni členové vlády. A vůbec nejhorší je frustrace lidí z rekordního zdražování, kdy za potraviny, bydlení nebo teplo platíme obrovské sumy. Česko zažívá nejvýraznější zdražování za posledních 30 let, ale vláda nemá plán, jak krizi zvládnout. Podle kolegů ekonomů, se kterými souhlasím, se rapidně propadne zájem o hypotéky, mladí lidé tím bohužel ztrácejí poslední možnost vlastního bydlení. To vše chci změnit," 

 Za svá hlavní témata považuji dopady zdražování, dostupnost bydlení a řešení energetické krize. Volební heslo: "KONEC KARTELU V SENÁTU"

"Kartel moci - tedy vláda, sněmovna a senát si dělá co chce a problémy neřeší. Často se říká, že nynější extrémní situace klade větší nároky i na "neparlamentní opozici", jako jsou média, odborníci, intelektuálové a další. Ti bohužel podléhají přesvědčení, že v době krize se kritika nehodí. Ale nejen že se hodí, je nezbytně nutná! Řečeno Švehlou, potřebujeme demokracii co nejživější, nikoli mrtvou. S tím nelze než souhlasit. Proto jsem se rozhodl kandidovat do senátu s heslem "KONEC KARTELU V SENÁTU". Nelze přeci spoléhat na to, že všechny nápady, na kterých se shodne pět pravicových stran, jsou automaticky dobré pro naše občany." 

Moderní senátor

"Do senátu kandiduji, abych se zastával všechny obyčejné lidi, tak jak by to měl senátor ve 21. století dělat. Je nutný kontakt s lidmi a zejména zástupci obcí, které do obvodu náleží. Aktivní znalost a snaha řešit lokální problémy ale také vstupovat do celorepublikových témat. Naslouchat a řešit problémy, kterým naše společnost čelí. Tak jsem to dělal v roce 1990, v roce 2000 i nyní. Protože současná vláda na občany nemyslí. Škrtí rozpočet, ministři tráví čas v Bruselu a obyčejným lidem nerozumí. Volení politici už musí začít poslouchat hlas lidí, na které jejich nečinnost nejvíce doléhá. Ta bezmezná moc pětikoalice, jejích poslanců a senátorů musí skončit, právě proto kandiduji."

Jaromír Dědeček