Mám rád výzvy, a proto jsem přijal i tuto.

10.06.2020

Dobrý den, mám rád výzvy, a proto jsem přijal i tuto. Jmenuji se Jaromír Dědeček a v Královéhradeckém kraji budu kandidovat na hejtmana.

U nás v Královehradeckém kraji jsem prožil většinu svého života. Mám to tady moc rád, hlavně přírodu a historii. Můj životní příběh je nejvíce spjatý s Jičínem. Jako ředitel společnosti SECO, kterou jsme založili společně s dvanácti kolegy, jsem tam pracoval posledních skoro třicet let. V roce 1996 jsme vstoupili do Agrostroje Jičín. A začali každý den doslova bojovat o budoucnost celého podniku. Kdo to nezažil, dnes už neuvěří. Náš trh byl ze dne na den zavalen zbožím věhlasných značek ze západního světa a naše značky a fabriky začaly padat jako mouchy. A to jsme nechtěli v Jičíně dopustit. I za cenu propouštění, které bolelo stejně mě, jako zaměstnance, se nám podařilo fabriku zachránit a dovést zdravou do nového tisíciletí. A to všechno hlavně díky našim skvělým zaměstnancům, ke kterým jsem se vždy choval s velikou úctou a pokorou.

"Velkého podnikání" jsem před třemi lety nechal. Konečně jsem se mohl začít naplno věnovat svým dvěma malým dětem a rodině. Měl jsme také čas na své milované rybaření. A na projížďky na kole, které vždycky začínají a končí ve vesničce Příchvoj, kde jsem našel nový domov.

Ale během svých tříletých "prázdnin" jsem zjistil, že mi něco chybí. Možnost ovlivňovat dění kolem sebe, mít odpovědnost k lidem a hlavně - postarat se o budoucnost svých dětí. Aby měly možnost vyrůstat ve zdravém, bezpečném a prosperujícím kraji. Nevím jak vy, ale já mám pocit, že změny v našem kraji se dopředu hýbou příliš pomalu. Jako manažer jsem zvyklý jednat rychle a efektivně. S politikou nemám zkušenosti, ale beru to jako zásadní výhodu. Netrpím profesní slepotou jako politici, kteří se tím živí už roky a nejvíce používám obyčejný selský rozum. Hnutí ANO jsem si vybral i proto, že souhlasím s filozofií řídit stát jako rodinnou firmu. Pokusím se zlepšit život nám všem, kteří máme v Královehradeckém kraji svůj domov.

Je mi 61 let, ale mé dvě děti mě rozhodně nenechají zestárnout. Získal jsem hromadu cenných zkušeností, celou řadu přátel a bezvadné rodinné zázemí.

S touhle silou v zádech si troufám na cokoli.
Věřím, že se v příštích týdnech a měsících potkám s většinou z Vás osobně. Budu rád, když budete sledovat můj facebookový profil. Připravuji na něm seriál plánů a nápadů, jak zlepšit život v našem kraji a dát změnám rychlejší tempo.

Jaromír Dědeček