Nenechte dál ovládat naši zemi Markétou Pekarovou Adamovou a Tomášem Czerninem z TOP09 !

28.09.2022

Nenechte dál ovládat naši zemi Markétou Pekarovou Adamovou a Tomášem Czerninem z TOP09 !
Jsem ekonom a v životě jsem mnohokrát stál před náročným rozhodnutím či úkolem, mnohdy v krizové situaci. Nikdy v životě ani v podnikání jsem nerespektoval aroganci a nikdy nebudu. V kampani jsem potkal mnoho lidí, a vážím si každého ... kdo přišel normálně diskutovat.

 
Že je v této zemi hodně práce a je co napravovat, to je fakt. V minulosti se prodalo vše, co nebylo přibité hřebíkem a dnes na to doplácíme. Například ČEZ do rukou státu ze 100 % má být prioritou číslo 1!


Z toho, co se teď děje kolem nás a naší vlády, je mi více než smutno. Bohužel nevidím světlo na konci tunelu. Začínáme být v EU pro smích. Elektřinu vyrábíme za 500 Kč/MWh, máme jí přebytek a slavnostně oznamujeme národu, že strop bude se všemi poplatky za 7-9 tisíc Kč/MWh. Energetické kartely slaví.


Máme tady konec září a firmy, které zaměstnávají většinu obyvatel téhle krásné země, nedostaly vůbec žádnou podporu. NULA. To je například pro náš region tak obrovský průšvih, že si důsledky nikdo nedovede ani představit.


Stanjura ještě neušetřil 300 ani 100, ani 50 miliard, nezrušil jediný úřad či agendu, nevyhodil jediného nadbytečného státního úředníka, ale už budeme zvyšovat daně.


Vláda se motá se v kruhu, plánuje obnovu Ukrajiny, ale nepomáhá. Jen vysílá signály. Vlastním lidem radí, ať nejlíp netopí, nesvítí, nejezdí a nekonzumují. Podle mého to je výraz totálního pohrdání lidmi. Pravicová vláda ztratila smysl pro realitu.


Výdaje narostly přes 2,2 bilionu Kč. A k tomu všemu ministr průmyslu konečně přiznal, že na příští rok se úsporný tarif nechystá, takže odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil.


Pokud chceme ze současné krize ven, musíme okamžitě začít něco dělat, ne pouze vysílat signály.

Zasadím se o to, aby se naše peníze neutrácely za nesmysly. Pane senátore Tomáš Czernin, tušíte, o čem píšu, že? To je dobře.


Nebudu psát hesla typu: V Senátu hodlám především chránit a pěstovat naši svobodu. Je to samozřejmost pro každého politika, a není to třeba psát na všechny sloupy.


Vláda Petra Fialy potřebuje kvalitní oponenturu. Nezaslouží si žádné zvláštní zacházení, protože jedině tvrdá a věcná kritika snižuje riziko, že bude dál takto selhávat. Což se teď bohužel děje.
Pětikoalice má většinu ve sněmovně i v senátu.


Prosím Vás tedy prosím, poznačte si do kalendářů, že tento pátek a sobotu, 30. 9. a 1. 10., probíhá druhé kolo senátních voleb. A pokud Vám také záleží na budoucnosti, přijďte a dejte mi svůj hlas.
Na jednom každém z Vás záleží.
Jaromír Dědeček