Stanjura ještě neušetřil 300 ani 200, ani 100, ani 50 miliard.

12.07.2022

Stanjura ještě neušetřil 300 ani 200, ani 100, ani 50 miliard, nezrušil jediný úřad či agendu, nesáhl na systemizaci, nevyhodil jediného zaměstnance státu, ale už budeme zvyšovat daně. 

PŘIPADNE VÁM TO NORMÁLNÍ? 

Ano všichni se asi shodneme, že by měl stát šetřit a začít u sebe. Ale chtějí to vůbec? 

Pro vedení firmy, státu či obce je hrozně důležité - stát nohama na zemi a vědět, nejen co lidé potřebují, ale jaký máte cíl. To je přece základ. 

Když jsem se stal ředitelem firmy SECO, kterou jsme založili společně s dvanácti kolegy, tak jsme v roce 1996 jsme vstoupili do Agrostroje Jičín. A začali každý den doslova bojovat o budoucnost celého podniku. Kdo to nezažil, dnes už neuvěří. Náš trh byl ze dne na den zavalen zbožím věhlasných značek ze západního světa a naše značky a fabriky začaly padat jako mouchy. A to jsme nechtěli v Jičíně dopustit. I za cenu propouštění, které bolelo stejně mě, jako zaměstnance, se nám podařilo fabriku zachránit a dovést zdravou do nového tisíciletí. 

V letech 2013 - 2016 bylo 95% motorů nákladních vozidel a autobusů SCANIA osazeno vloženými válci z Jičína. Když se dneska podívám, jak jičínské traktory sekají fotbalové trávníky na Spartě i Slavii, v Hradci i v Jablonci, jsem fakt hrdý. 

A tím se vrátím k této vládě. Motá se v kruhu, plánuje obnovu Ukrajiny, nepomáhá a jen vysílá signály. Vlastním lidem radí, ať nejlíp netopí, nesvítí, nejezdí a nekonzumují. 

Podle mého to je výraz totálního pohrdání a ztráty smyslu pro realitu. Bohužel ... tak to vidím já Jaromír Dědeček.

PS: Na fotografii jsem ... dovolím si napsat s kamarádem Jiřím Hlavatým. Chlap na svém místě ... který nikdy nic nevzdal, český podnikatel, generální ředitel a majitel textilní společnosti Juta ze Dvora Králové nad Labem.