Tak při tomhle zisku, jaký letos ČEZ má, si příští rok management rozdělí miliardu. A to nemusí dělat nic jiného než letos. Takže NIC.

23.08.2022

Tak při tomhle zisku, jaký letos ČEZ má, si příští rok management rozdělí miliardu. A to nemusí dělat nic jiného než letos.
Takže NIC.

Můžou za to prý akcionáři, které by měl vyplatit.
A co na to pan premiér Petr Fiala? "Kdyby to bylo jednoduše technicky proveditelné, tak tu vzniká otázka, kdo to zaplatí. A zaplatí to stát, zaplatí to samozřejmě daňoví poplatníci, zaplatí to občané,"

A když máme ty senátní volby, co na to náš Tomáš Czernin? Ten se k tomu asi jako ke všemu raději nevyjadřuje. Ten si vystačí s faunou, florou a s Babišem.
Takže popořadě. Pane premiére, zase lžete!

Stát je většinový akcionář ČEZu, vlastníte 70% takže rozhodujete o všem. Co by měl jako stát platit? Většina rozhodne a minoritní akcionáři se musí podřídit.

Stát nezaplatí vůbec nic, naopak, elektřinu zde vyrobenou, ČEZ pořád prodá s marží, stát vydělá na dani i na dividendě. Přebytky se následně exportují. Průmysl a domácnosti budou moct normálně fungovat, vyrábět a platit daně, což je mnohonásobně ekonomicky výhodnější, než drahou elektřinou hospodářství úplně zadusit. Jsme, co se týče výroby elektřiny, naprosto soběstačná země a celé tohle energetické šílenství by mohlo jít úplně kolem nás.

Ale evidentně to právě někomu leží v žaludku a nechce to dopustit.
Fiala se zřejmě bojí odporovat EU nebo komu?
Může mi někdo tuhle jeho politiku, vysvětlit?
Pokud Fiala neví, neumí, nezná. Ať zavolá do Francie, nebo na Slovensko a zeptá se, jak na to.