Vláda musí skončit každou minutou. Každá minuta, kterou je u moci, je pro nás tragédie.

30.08.2022

Vláda musí skončit každou minutou. Každá minuta, kterou je u moci, je pro nás tragédie. Obávám se, že vláda není schopna si uvědomit perspektivu plynu, že přijde zima a spotřeba České republiky bude místo 10 milionů kubíků za den třeba 50 až 100 milionů.
Co budeme dělat? Vůbec nad tím nepřemýšlí.

Česko nenaplnilo zásobníky plynu s předstihem, kdy ještě byly ceny komodity mnohonásobně nižší. Nikdo to neudělal. Jsme jediní v Evropě, kdo nedbá na vlastní bezpečnost. Mohli jsme nakoupit zásoby za 20 Kč za kubík, ale udělalo se to za 80 Kč.
Rozdíl 60 Kč je při více než devíti miliardách kubíků 500 miliard korun navíc.
Uvědomuje si to někdo? Proto říkám, ať vláda skončí okamžitě, jinak dojde ke zhroucení ekonomiky a průmyslu.

Lidé nebudou mít čím topit. Už před rokem navrhoval šest až osm opatření, která by snížila náklady. Vláda nereagovala. To je od ní snad úmysl, abychom měli co nejvyšší ceny energie. Jinak si to neumím vysvětlit. To fakt není normální.
Takto hovořil energetický expert společnosti ENAS Vladimír Štěpán.
Upozorňuji na to už ¾ roku!

A náš senátor Tomáš Czernin nám veřejně sdělí, že nás minulé vlády svázaly plynovodným pupečníkem k Rusku! Tím myslel menšinovou vládu ANO a ČSSD. A pokračuje: "Ale my to zvládneme! Nikoho nenecháme padnout! My hledáme správné cesty. Jednou z nich je držet spolu."
No tak to nám jako opravdu pomůže? Tyhle politické proklamace?
Kde je řešení? Co mají lidé dělat?
Proč zase lžete?!

Vážený pane senátore, to vlády, kde figurovaly vaše strany z koalice SPOLU, prodaly vše, co nebylo přibito hřebíkem a svázaly nás plynovodným pupečníkem, a to ne k Rusku, ale k Německu.
Dále nás krásně zamotaly do energetické burzy v Lipsku! Když něco nevíte, používejte třeba Google. A hlavně! Začněte proboha hledat řešení. Jste ve vládě! Vaše politické proklamace lidem nepomůžou.

A to je přesně to, proč jsem přijal výzvu a rozhodl se kandidovat do senátu ve volebním obvodu 37 - Jičín/Nymburk. Protože už toho mám DOST!
Politikaření, neschopnost jednat a skutek utek...takhle se chovat já v podnikání, tak nepřežiju ani rok.