Zdravotnictví - Zajisté bude plno kandidátů, co budou slibovat zlepšení zdravotnictví atd…

23.09.2022

Zdravotnictví - Zajisté bude plno kandidátů, co budou slibovat zlepšení zdravotnictví atd... Ono zlepšení je možné ale na to musíte mít finance. Pokud současná vláda sebrala zdravotnictví téměř 20 miliard korun, tak to půjde těžko. Nejen já vůbec netuším, jak to chtějí jako udělat. A měli byste vědět, že náš pan senátor s tímto škrtem souhlasí a podpořil ho.

Jemu je asi jedno, že již nyní se opět prodlužují čekací lhůty na operace. Jemu nevadí, že se zhorší dostupnost lékařské péče, protože on to má asi nějak zařízené. Ale já s obavami sledují nápady ministra z TOP09, který tu navrhne, že by lidé měli za ubytování a stravu v nemocnici platit extra, protože nemocným lidem v zásadě nemocnice poskytuje hotelové služby! Ano slyšíte dobře.

Tato šílená vláda si myslí, že když jdete do nemocnice, tak si tam snad jdete odpočinout. Jim asi vůbec nedochází, že do nemocnice chodí nemocní lidé.

Ale pojďme zpět k onomu slavnému škrtu z pera současné vlády. Částka, kterou jen tak sebrali. Tak přesně ta by stačila nemocnici v Jičíně na 10 let provozu. Již dříve si přitom nechal Válek (TOP09) vzít téměř 8 mld pro ministerstvo zdravotnictví a jím zřizované organizace včetně zdecimované hygieny. A ještě se tím chlubil. Jenomže teď už začíná téct zdravotnictví do bot. 

Nejenomže nemají nemocnice často na zaplacení drahých energií, ale chybí peníze na vznik malých zdravotních středisek i specializovaných oddělení, které měly stavět nemocnice z fondů EU. Jenomže podmínka Evropské unie je, že Česko se bude na investici pár desítkami procent podílet také. 

Jenomže teď Vlastmil Válek nemá peníze a všechna práce předchozí vlády a úředníků bude asi zmařená. Jen proto, že vláda chtěla ušetřit. Už jste nastínili prodej všeho, co není přibité hřebíkem včetně Budvaru! Zavedou se poplatky a základní zdravotní síť bude snaha zprivatizovat? Prostě jedeme přesně podle modelu devadesátých let.

Takže až budeme u doktora platit i za to že nám řekne dobrý den nedivte se ... a asi tušíte na koho se obrátit.

Na STAN, Piráty, ODS, TOP09 a KDU-ČSL.